ALTIN İĞNE

Altın iğne cerrahi olmayan bir tedavi şeklidir. Altın iğnenin bir diğer adı Franksiyonel Radyofrekans tedavisidir ve cilt üzerindeki pek çok sorunu çözümleme konusunda oldukça etkilidir.

 

Cihaz cildin alt katmanlarına yüksek frekanslı enerji gönderir ve kontrollü hasar vererek kesintiye uğramadan vücudun doğal kolajenini ve iyileşme süreçlerini uyarır. İşleme altın iğne uçlarının eklenmesi ise, bu enerjinin dağılmadan ve cilt yüzeyine zarar vermeden sadece cilt altını etkileyerek ve deri yüzeyinde de gereksiz enerji kaybını önleyerek iletmesini sağlar.

 

İşlem öncesi, uygulama alanı temizlenir ve anestezi etkisi olan krem uygulanır. Ucuna altın iğne aparatı takılan radyofrekans cihazı cilde temas ettirilir. Ucunda çok sayıda mikro altın iğnecikler bulunan cihaz, cildi tarar. Altın iğneler ayarlanmış derinlikte cilde temas eder ve ani giriş ve çıkış yapar. Bu sayede cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermeden cilt alt tabakasında kolajen ve elastin üretimi tetiklenir.

 

Altın iğnelerin iletkenliği sayesinde cilt altına en yüksek enerji gönderilir. Eğer hasta mezoterapi kokteylleriyle daha fazla etkileşim almak istiyorsa, kişiye özel solüsyonlar bu evrede açılmış kanallara emdirilir. İşlem sonrasında ciltte hafif, pembemsi bir kızarıklık oluşabilir. Ancak bu kızarıklıklar 1-2 saat içinde kendiliğinden geçer. Hasta uygulamanın ardından normal yaşamına dönebilir ve ertesi gün işine başlayabilir.

 

Vücudun her bölgesinde farklı derinliklerde uygulama yapılabilir. Derinliğe cilt analizinden sonra karar verilir. Cilt yaş kalitesine, kuru veya yağlı oluşuna, ince veya kalın yapısına göre işlem derinliği değişmektedir.